Очільниця miltech-групи L7, що включає розробників симуляторів вогневого бою, Олена Душина поспілкувалася з журналістом видання «Інформатор». В інтерв’ю вона розповіла, як працюють бойові симулятори нового покоління, кого і як на них навчають, і чому вони невід’ємною частиною сучасної оборонної екосистеми.
Зокрема, за словами Олени Душиної, робота L7 ґрунтується на зворотному зв’язку від військових.
«Є абсолютно різні запити, і ми йдемо не від того, що ми хочемо створити, а від того, що від нас хочуть. Тобто бійці кажуть - ми робимо… Механізм нашої роботи зараз такий: ми робимо, хлопці тестують, дають зворотний зв'язок, ми доробляємо. Таке може повторюватися декілька разів», - розповіла очільниця miltech-групи L7, що включає розробників симуляторів вогневого бою.
Використання бойових симуляторів економічно вигідне для держави, розповіла Душина. За її словами, за рік тренування тисячі бійців йдеться про економію 27 мільярдів гривень. Втім поки L7 не має державного замовлення, а працює з підрозділами напряму. Річ у тім, що процес його отримання багатоетапний та потребує певного часу.
«Щоб отримати державне замовлення, ви маєте його сформувати. По-перше, треба визначити потребу. І це залежить від військових частин. Саме вони мають зробити запит про те, що їм потрібно. Цей запит військові частини відправляють у головне управління. Головне управління приймає рішення, що стосуватиметься усіх військових частин. Тоді можливо держзамовлення. Цей процес дуже довгий. Зараз він триває», - розповіла Олена Душина.
Команда L7 і надалі продовжує розвивати технології бойових симуляторів, які вже довели свою ефективність у підготовці українських військових. Паралельно з активною роботою з військовими підрозділами, компанія залишається відкритою до співпраці з державними структурами, аби забезпечити масштабну інтеграцію інновацій у систему оборонної підготовки України.
Повністю інтерв’ю Олени Душиної доступне за посиланням.